دسته‌بندی نشده

اطلاعات کلی تحصیل در روسیه

اطلاعات کلی تحصیل در روسیه به شرح زیر است :

 

  • مدرک زبان جهت تحصیل در روسیه :

جهت تحصیل در کشور روسیه بطور کلی نیازی به داشتن مدرک زبان نمی باشد، ولی عموما دانشگاه ها یک دوره یک ساله  را برای دانشجویان خارجی برگزار نموده و در آن به  آموزش زبان روسی میپردازند.

تبصره : البته فقط دانشگاه کازان کورس انگلیسی خود را با پیش شرط مدرک زبان آیلتس ۶ ارائه میدهد.

امکان تحصیل به زبان های انگلیسی و روسی در دانشگاه های روسیه  امکان پذیر بوده، هرچند بر اساس برداشت های آموزشی کیفیت تحصیل به زبان روسی بالاتر از تحصیل در دانشکده های انگلیسی زبان می باشد.

  • دوره پادفک در روسیه :

دوره پادفک در روسیه یک سال قبل از ورود به رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است . این دوره شامل آموزش درس های زیست و شیمی به زبان روسی می باشد. طول مدت این دوره دو ترم تحصیلی است و به منظور آشنایی با لغات تخصصی و دروس مقدماتی زیست ، شیمی و فیزیک می باشد .

  • ارزشیابی مدرک روسیه در ایران :

دانشگاه های روسیه از نظر وزارت بهداشت ایران مشروط بوده و داشتن حداقل  معدل های  دیپلم و پیش دانشگاهی  تعریف شده در وزارت بهداشت  جهت ارزشیابی تحصیلی مدرک فارغ التحصیلان الزامیست.

 

تحصیل در روسیه – تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه

اطلاعات کلی تحصیل در روسیه #1

 

تحصیل در روسیه در رشته های پزشکی ۶  سال و تحصیل دندانپزشکی ۵ سال به طول می انجامد.

پس از تحصیل در مسکو افراد می توانند در ایران و حتی در کشورهای اروپایی ادامه تحصیل داده و یا مشغول به کار شوند . مدارک دانشگاه های مسکو مورد تایید وزارت بهداشت می باشد . بهترین زمان برای اقدام به اخذ پذیرش در دانشگاه های روسیه از ابتدای اردیبهشت تا اواسط تیرماه می باشد . دانشگاه های مسکو نیازی به مدرک زبان اعم از ایلتس، تافل، GMAT ،TCF ، CAE ندارد و این خود یک امر مهم برای افرادیست که می خواهند پذیرش بگیرند.

دانشگاه های واجد شرایط تحصیل در روسیه در رشته های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی بر اساس آخرین لیست منتشر شده از طرف وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران (لیست ۲۰۱۸-۲۰۱۹):

 

دانشگاه پزشکی سیچینوا مسکو

دانشگاه دندانپزشکی سماشکو مسکو

دانشگاه  ایالتی نووسیبیرسک

دانشگاه دولتی لومونوسوف

دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ

 

شرایط پذیرش دانشگاه های مسکو را بررسی می کنیم :

 

افرادی که تمایل دارند در دوره های مقدماتی پذیرش بگیرند و شرکت کنند، حداکثر وقت دارند تا ۱۵ نوامبر درخواست خود را به دانشگاه اعلام کنند. در صورتی که تعداد دانشجویان به تعداد مورد نظر برسد کلاس ها از ماه سپتامبر شروع می شود.

افرادی که تمایل دارند در دوره های اصلی از دانشگاه پذیرش بگیرند باید قبل از ماه مارس اقدام کنند زیرا پذیرش دانشگاه برای این دوره ها در ماه های مارس، اگوست و ژانویه می باشد. شروع دوره های اصلی از اول ماه سپتامبر است.

 

تحصیل در روسیه – تحصیل در رشته های غیر پزشکی در روسیه

اطلاعات کلی تحصیل در روسیه #3

 

تحصیل در رشته های غیر پزشکی در روسیه عبارتند از :

تحصیل در روسیه در مقطع لیسانس۴ ساله است وکافی است متقاضی مدرک دیپلم را داشته باشد. تمامی دروس در این مقطع به زبان کشور روسیه یعنی روسی تدریس می شود و دانشجو می تواند در هفته در کنار تحصیل کار هم انجام دهد و هزینه های زندگی دانشجویی خود را تامین کند.

تحصیل در روسیه در مقطع کارشماسی ارشد دو سال است و در صورتی که شخص این دوره را در دانشگاه های کشور روسیه سپری کند می تواند نظر استاد خود را برای مقطع دکترا جلب کند و شانس خود را برای گرفتن بورسیه تحصیلی به ۱۰۰ برساند. در این مقطع زبان تدریس انگلیسی و روسی می باشد، چنانچه متقاضیان مایل باشند در دوره های انگلیسی زبان شرکت کنند باید ایلتس ۶ تا ۶٫۵ را اخذ نمایند. در این مقطع دانشجویان می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و هزینه زندگی خود را تامین کنند .

تحصیل در روسیه در دوره دکترا دانشگاه و اساتید توجه خاصی به دانشجو دارد و تحصیل به دو صورت رایگان و غیر رایگان می باشد. تحصیل در روسیه به صورت تحصیل رایگان دانشجو از دانشگاه بورسیه می گیرد و دانشگاه مبلغ تقریبا ۲۰۰۰ دلار را سالانه به دانشجو پرداخت می کند و در تحصیل غیر رایگان دانشجو باید هزینه های تحصیل را بر عهده گیرد.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه به این ترتیب می باشد که فرد مدارکی را به دانشگاه ارائه دهد این مدارک عبارتند از: مدارک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه های معتبر، ایلتس۶، جلب نظر استاد مشاوری که تز دکترای دانشجو را به عهده دارد، مقاله های بین المللی نیز می تواند در این زمینه کمک بسیار بزرگی به فرد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.